• Wpisów: 11
  • Średnio co: 137 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 21:15
  • Licznik odwiedzin: 1 618 / 1651 dni
 
szaleniec
 
Każdy pewnie wie co to jest RPG. Jak nie to podsyłam tutaj do linku pl.wikipedia.org/wiki/Gra_fabularna
Od dłuższego czasu jestem na fb w grupach o tematyce role-playing game. Większość zamieszczanych tam opowiadań wiąże się z yaoi [miłość męsko-męska] bądź w nielicznych przypadkach yuri [miłość damsko-damska].  
W większości chodzi tylko o seks...obrzydza to niektórych użytkowników a gdy dochodzi do jakiegokolwiek buntu ze strony ludzi nie interesujących się związkami homoseksualnymi jest wypowiedź "Każdy pisze to co lubi."
Sama miłość dwóch facetów niektórych degustuje. Tak mówię o homofobach.
Przyznam szczerze że sama jestem w gronie ludzi, którzy od czasu do czasu przeczytają jakiegoś shounen-ai'a [lekkie yaoi bez seksów] tak po prostu. Każda miłość jest piękna, ale....samouwielbienie homoseksualistów niektórych osób, które tak naprawdę są hetero jest DZIWNE. W dodatku tró yaoistkami, yuristkami są dziewczyny w przedziale wiekowym 12-16 lat. Haloo...rozumiem jest to okres w którym każdy człowiek odkrywa swoją płeć i wg, ale...niektóre japońskie bajki pokazują pedofilską miłość homoseksualistów [tak mam na myśli Boku no Pico...nie sprawdzajcie co to! Broń borze.] co jest przesadą! Uważam że od czasu do czasu napisanie takiego shonen-ai'a nie jest złe. Sama czasem takie pisze, ale pisząc je na masową skale jako osoba heteroseksualna to coś tu jest nie halo. Czy naprawdę nasze społeczeństwo mangowców jest aż takie homoseksualne by pisać w większości takie rzeczy? Rozumiem fakt że w mangowym środowisku jest dużo osób biseksualnych bądź homoseksualnych z różnych przyczyn. Nie wnikam, ale te osoby zazwyczaj nie lansują i nie chwalą się swoimi opowiadaniami o tematyce yaoi na forum grupy np.
Moim zdaniem ogólnie powinno się pisać takie rzeczy na pw. Od tego to jest c-nie?
Hmm...ktoś może odrzec. "Ta grupa w końcu po to powstała! By pisać wszystko co człowiek chce."
Tyle, że jeśli przeglądając posty o tematyce no yaoi pięć razy z rzędu jest ono bez jakiejkolwiek fabuły i tylko seks, seks, seks i jeszcze raz seks to coś tu jest już nie halo.
Ostatnio pewna grupa użytkowników zbuntowała się na ten temat. Spotkali się z dużo krytyką ponieważ każdy może przecież tam pisać co chce i jeśli komuś to przeszkadza to niech nie czyta tego.
Według mnie przeglądając grupę i szukając np. rp dla siebie czyta się praktycznie każdy opis. Ostatnio popularne zaczęły być tagi co możliwie uchrania osoby wrażliwe od czytania często zbyt przesadnych opisów yaoi. Wcześniej jednak jeśli się szukało czegoś do przeczytania/pisania musiało się czytać wszystko.
Był taki okres kiedy opowiadanie hetero bądź nie o miłości było rzadkością, ale w tej chwili jest tego coraz więcej. W dodatku zbuntowani użytkownicy stworzyli nową grupę bez jakichkolwiek romansów. Jak już to ma być to lekka, nie przesadzona więź. Mam nadzieje że z czasem młodzi ludzie przejrzą na oczy.
YAOI/YURI NIE MOŻE BYĆ TWOIM SPOSOBEM NA ŻYCIE JEŚLI JESTEŚ HETEROSEKSUALNY/A. Koniec kropka. Bóg tak chciał i się tego nie zmieni.

Powiedzcie mi co wy sądzicie na ten temat? Może błędnie myślę? Jeśli tak poprawcie mnie ^^

P.S. Wcale nie jestem przeciwniczką homoseksualistów, ale niektórzy przesadzają z pisaniem o nich.

"Bądźmy szczerzy. Związki homoseksualne funkcjonują w naszym społeczeństwie, są faktem (…). Nie uciekniemy od tego zjawiska, zamykając oczy i milcząc. Uważam, że homoseksualistom należy się legalizacja ich związków. Tak, by sprawy dziedziczenia czy sprawy spadkowe były w takich związkach jasno i precyzyjnie określone." Krzysztof Cugowski

Vicky...

Nie możesz dodać komentarza.